Basın Bültenleri

KOMİD, Türkiye’nin Makina İmalatında Global Stratejik Gücü Olacak

Konfeksiyon makineleri ve teknolojilerinin imalatında, küresel piyasalarda ülkemizin gücünü ortaya koymak misyonuyla kurulan Konfeksiyon Otomasyon Makine İmalatçıları Derneği (KOMİD), Türkiye’nin makine imalatında ve ihracatında global stratejik gücü olacak.

Makine imalatında Türkiye’nin teknolojik yeterliliklerini küresel piyasalara ifade edecek ve bu doğrultuda yerli üreticinin ortak menfaatlerini bir stratejik plan çerçevesinde buluşturacak olan Konfeksiyon Otomasyon Makine İmalatçıları Derneği (KOMİD), yerli makine imalatçılarının dünya pazarlarında önünü açacak kuruluş çalışmalarını tamamladı. Yerli makine imalatçılarımızın özellikle dış pazarlarda daha aktif olmaları konusunda onları cesaretlendiriyor. Dernek, teknoloji geliştirme ve yerli makina imalatçılarının dünya pazarlarında daha etkin ve hak ettiği konuma sahip olması için çaba harcayacaklarını vizyon belgesinin en başında ifade ediyor.

KOMİD, merkezi bir görev üstleniyor

Yerli şirketlerin, makine ve ekipman imalatçılarının hem kendi markalarının hem de “Made in Turkey” marka algısının değerlenebilmesi önem arz etmektedir. Makine imalatçılarının güncel değerlendirmeler yapabilmeleri, yatırımları öncesi ortak stratejik hedeflerin belirlenmesi açısından KOMİD, merkezi bir görev üstleniyor. Dernek, imalatçıların uluslararası fuarlarda etkinliğinin artırılması için yapacağı çalışmaları da misyonuna katıyor.  Küresel boyutta ortaya koyduğu vizyonuyla özellikle dış pazarlarda üyeleriyle birlikte hareket edecek olan dernek, arzu eden üyelerini yurtdışı fuarlarda KOMİD Standında yer almaya davet ediyor. KOMİD, marka tescili, uluslararası sertifikasyon, küresel lojistik ihtiyaçlar ve hukuksal gerekliliklerinde üyelerinin yanında yer almayı da misyonunun bir parçası olarak ortaya koyuyor.

Yönetim kurulunun enerjisi dikkat çekiyor

Konfeksiyon Otomasyon Makine İmalatçıları Derneği (KOMİD)’nin ilk toplantısında yapılan görev dağılımına göre Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Koru olurken Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ogün Özol, Yönetim Kurulu Sekreteri Erkan Gülaştı, Yönetim Kurulu Sayman Üye Ferhat Taş, Yönetim Kurulu Üyesi  Hüseyin Keskin, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Derya Güler ve Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Manav olmak üzere yapılan görev dağılımında yönetimin, sektörün hem duayenlerinden hem de tecrübeli profesyonel isimlerinden meydana gelmesi dikkat çekiyor.

Konfeksiyon Otomasyon Makine İmalatçıları Derneği (KOMİD) hakkında detaylı bilgi almak için www.komid.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

TürkçeEnglish