KOMİD İlk Dernek Organizasyonunu Gerçekleştirdi

Konfeksiyon otomasyon makina ve sistemleri imalatı yapan Türk firmaları arasında, eşgüdüm ve güç birliği oluşturma hedefi ile kurulan KOMİD (Konfeksiyon Otomasyon Makine İmalatçıları Derneği) 3 Temmuz 2021 tarihinde tanışma etkinliği düzenledi.

Kuruluşundan bu yana pandemi nedeni ile bir araya gelemeyen dernek üyeleri, düzenlenen kahvaltı etkinliği ile buluştu. Teknede düzenlenen kahvaltı etkinliğine katılan KOMİD üyeleri, İstanbul Boğazı’nın keyifli manzarası eşliğinde sektörel gelişmeleri, inovasyon fikirlerini ve Ar-Ge yatırımları hakkında bilgi alışverişleri gerçekleştirdiler.

Moderatörlüğü Dernek Genel Sekreteri Erkan Gülaştı tarafından gerçekleştirilen programda, KOMİD Dernek Başkanı Sayın Tuncay Koru derneğin genel kuruluş amacından bahsederken, Başkan Yardımcısı Sayın Ogün Özol da buna paralel olarak dernek üyelerinin faydalanabileceği KOSGEB, TÜBİTAK ve buna benzer konularda kısaca bilgi paylaştı.

‘’Biz birbirimizle değil, dünyaya açılıp dünya ile rekabet etmeliyiz.’’

Konfeksiyon Otomasyon Makine İmalatçıları Derneğinin (KOMİD) kurulmasına vesile olan Epa Teknoloji Firması CEO’su Sayın Haluk Akın da genel anlamda sektörün içinde bulunduğu durumdan bahsederken ‘’Biz birbirimizle değil, dünyaya açılıp dünya ile rekabet etmeliyiz.’’ cümlesinin altını çizdi.  50 üye firmadan 70 şirket temsilcisinin katıldığı organizasyonda, üyelere KOMİD katılım plaketleri de verildi.

Dernek bünyesinde gerçekleştirilen ilk etkinlikten memnuniyetle ayrılan üyeler, organizasyonların gelenekselleşmesini ve KOMİD çatısı altında bulunmaktan gurur duyduklarını ifade ettiler.

TürkçeEnglish